Štědroranní vycházka

Stejně jako v předchozích letech jsme se sešli na Štědrý den v 9:00 u Povodí Ohře.

Účast byla jako vždy hojná, ačkoliv letos měly převahu starší ročníky nad mladšími. Vlčat a světlušek byl poskrovnu. Také psů bylo dosti.
Přes drobné komplikace technického rázu jsme vyrazili na čas. Procházka je každoročně příležitostí pro setkání všech členů chomutovského střediska a jejich přátel během vánočních svátků. Nejprve naše cesta zamířila ke krmelci, s dárky pro lesní zvěř v podobě jablek, mrkví apod.
Cílem procházky pak byly smrky u cyklostezky na 1. mlýn. Smrky jsme ozdobili přírodními ozdobami. Nebylo jich mnoho, tak snad za rok toho donesete víc. A pak už se čekalo na Junžíška. Junžíšek Marťan se vlivem vysoké teploty uložil i se svými soby k letnímu spánku a tak ho musel zaskočit Junžíšek Bourák. Narychlo chytil taxíka a přijel až ke smrčkům.
Dárků bylo velice mnoho a nakonec rozdal malou sladkost i těm, na které jejich blízcí nemysleli. S velkou pomocí ze strany vedoucích (Zkoumák, Vrána) se povedlo taxík roztlačit a tak nakonec i Junžíšek Bourák odjel a my vyrazili zpět k Povodí Ohře.
Procházka se povedla, jen to počasí bylo spíše jarní. Snad nám Modrá pastelka napřesrok nadělí i trochu sněhu.

 

Autor: Čáp