Skautská kopačka

Před akcí...

ukázka zvadla na skutskou kopačku v Chomutově3. ročník klání v sálové kopané

5. chlapecký oddíl si Vás dovoluje pozvat na 3. ročník Skautské kopačky – střediskové sportovního klání v sálové kopané.
Přijďte si po Novém roce zasportovat a zasoutěžit o putovní pohár s ostatními skauty a skautkami z našeho střediska.
Pro vítězný tým, nejlepšího střelce a brankaře jsou připraveny diplomy a drobná odměna.

Motto našeho turnaje: Není důležité vyhrát ale zúčastnit se.

Pro koho je akce určena?
Tato akce je určena pro skauty a skautky ve věku od 11 – 15 let (±1 rok).
Soutěží se ve čtyřčlenných týmech (3 hráči v poli + 1 brankář + libovolný počet náhradníků). Předchozí zkušenost s fotbalem ani nadání pro tuto hru není podmínkou. Soutěžit mohou jednotná i smíšená družstva.

Kde?
tělocvična ZŠ Duhová cesta vedle naší klubovny

Kdy?

v sobotu 14. 1. 2012 se sejdeme v 8:30 před naší klubovnou, výkop proběhne kolem 9:00, konec akce je plánován tamtéž na 13:00.

Co budete potřebovat?
Sportovní oblečení a čistou nebarvící obuv do tělocvičny, startovné do 15 Kč na osobu, vlastní jídlo, pití bude na místě zajištěno (perlivá a ochucená voda), nezapomeňte také na kartičku pojištěnce!, dále doporučujeme jednotné týmové tričko (k dispozici budou pouze rozlišováky) a vhodné oblečení pro brankáře (mikina, tepláky, rukavice).

Jak se přihlásit?
Přihlašujte se prosím co nejdříve prostřednictvím e-mailu na naši adresu skauti.chomutov@seznam.cz nebo Símě na tel. 6044552348 a to nejpozději do 12. 1. 2012. Přihlásit jde z každěho oddílu kompletní vytvořený tým nebo i jednotlivce.

PS: Loňský vítěz nezapomene vzít s sebou putovní pohár !!!

 

... a po akci

Záběr na hráče v tělocvičně ZŠSkautský fotbalový turnaj – 14. 1. 2011

Sobotní ráno jsme se sešli před půl devátou ráno před naší klubovnou při příležitosti třetího ročníku fotbalového turnaje. Bylo poměrně chladno a také napadl sníh, takže zřejmě přišla zima i k nám do nížiny. Když jsme otevřeli vchodové dveře školy, nahrnuli se všichni účastníci dovnitř a v tom si uvědomil Boiler, že by mohla být ještě zakódovaná budova a v zápětí zjistil, že tomu tak skutečně je. Proto počkal na příjezd městské policie a ostatní se zatím šli převléknout do sportovního oblečení. Celkem se sešlo pouhých 12 hrajících účastníků, což byla pouze polovina hlášeného počtu startujících. Čerstvá sněhová nadílka a kdoví jaké další důvody některé pravděpodobně nalákaly na jiné aktivity a na tuto akci taktně pozapomněli. Zklamali hlavně pánové z 5. Oddílu. Přesto se nakonec utvořily tři soutěžní týmy namíchané ze všech třech oddílů našeho střediska a turnaj mohl začít. Po šesti odehraných zápasech byly známé výsledky a mohlo proběhnout vyhlášení. Na prvním místě skončil tým T.R.O.L ve složení Strike, Ďůra, Áda a Krtek. Pro druhé místo si přišel tým Trpaslíci ve složený z Jezevece, Buldoga, Trčky a Garfielda. Poslední příčka zbyla pro Moster tým, který reprezentovali Michal, Winetou, Piškot a Bobr. Všechny týmy byly za snahu a úsilí odměněni diplomem a balíčkem sladkostí. Každý účastník navíc dostal od střediska pozornost v podobě brambůrek. Dále jsme oceňovali nejlepšího brankáře a střelce turnaje, na které čekal rovněž diplom a sladká odměna. Nejlepší brankářkou se stala Trčka, která dostala za celý turnaj pouze dva góly a nejlepším střelcem Strike, který se trefil do brány soupeře celkem devětkrát. Po vyhlášení výsledků byl na řadě zápas mezi 3. a 5. oddílem o putovní pohár turnaje. Zápas byl velmi napínavý a dlouho se zdálo, že směřuje do penaltového rozstřelu, ale nakonec díky vlastnímu gólu Piškota a trefě Jezevce na kterou již soupeř nenašel odpověď, zvítězil zaslouženě 3. oddíl 2:0 a obhájil tak vítězství z minulého roku. Po předání putovního poháru turnaj oficiálně skončil. Zbývalo jen uklidit tělocvičnu, převléknout se a rozejít se domů. Fotbalové klání se i přes nízkou účast vyvedlo, nikdo se nezranil a všichni účastníci si sportovní dopoledne snad užili. Zbývá jen poděkovat všem, kteří si dorazili zahrát nebo se jen podívat, všem, kteří s organizací pomáhali a také ZŠ Duhová cesta, která nám umožnila turnaj uspořádat ve své tělocvičně.