MÁJOVKA 2015

Před akcí...

Logo akceHobit a Stavba Transsibiřské magistrály na Velké májové výpravě - Májovce 2015!

Po dvou letech přerušení využijeme opět prodloužený jarní víkend a pojedeme na táborovou základnu Oblátek u Mladotic na řece Střele; GPS místa je 49°59'7.541"N, 13°18'50.787"E.

Zveme tam všechna střediska z našeho okresu i z celého kraje – zejména pak účastníky starší 14 let, pro které je připravena speciální hra.

Stěžejním bodem bude hra "Hobit" pro všechny děti do 14 let.
Je inspirována stejnojmennou celotáborovou hrou Jiřího Choura, budeme jí hrát prakticky hned od příjezdu a během prodlouženého víkendu stihneme odehrát 10 vybraných (a nejhezčích) etap. Děti se promění v trpaslíky, a trpaslíci se seznámí s Hobitem, Gandalfem, budou bojovat se Zlobry, vymýšlet hádanky pro Gluma, utkají se s Vrrky i drakem Šmakem, pokusí se získat Arcikam. A samozřejmě zažijí ještě spoustu dalších věcí.

Pro děti a mládež starší 14 let připravil Čáp speciální hru, nazvanou "Stavba Transsibiřské magistrály.

Transsibiřská magistrála je celovíkendová etapová hra pro skauty a skautky starší 14 let. Přijeďte změřit své síly se stejně starými skauty a skautkami z jiných středisek. Přijeďte si zahrát celotáborovou hru zahuštěnou do tří dnů a vytvořenou pro vaší věkovou kategorii. Užít si prodlouženého májového víkendu do přírody mezi přáteli.
Hra je koncipována pro rovery a rangers respektive pro všechny starší 14 let. Od toho se bude odvíjet i náplň her, které budou výzvou nejen pro vaši fyzičku, ale i pro váš intelekt a schopnost tvořivosti. Noční putování přírodou, spaní pod širákem, žebrání o skývu chleba ?, vytyčování kolejiště, stavba mostů, boj s nepřátelskými vojáky a další. Prožijete příběh stavby nejdelší železnice světa, která probíhala na začátku 20 století v carském Rusku.
Hra začne již ve čtvrtek při cestě vlakem a skončí v neděli ráno. Hra bude probíhat souběžně s hrou pro mladší věkovou kategorii a nezávisle na ní.

Aby hra proběhla, je nutný minimální počet 14 hrajících. Pokud nebude 14 přihlášených, budou se všichni starší 14 let účastnit etapové hry pro mladší věkovou skupinu – Hobit. Proto pokud chcete přijet, neváhejte a přihlaste se včas.

Bydlí se ve čtyřlůžkových chatkách, ale jsou nutné vlastní spacáky. Jídlo je předpokládáno v rozsahu snídaně – svačina – oběd – svačina – večeře s výjimkou dne příjezdu – čtvrtka, kdy se každý stravuje z vlastních zásob.

Cena je 460.- Kč (zahrnuje pobyt, jídlo a technické zabezpečení), dospělý doprovod 230.- Kč. Snížená sazba platí jen pro aktivní osoby, které budou na Oblátku jakkoliv intenzívně pomáhat, v případě aktivního zevlingu se platí plná částka. Nutno připočíst ještě dopravu. Členové chomutovského střediska platí méně, cestu a část pobytu jim hradí středisko.

Podmínkou konání Májovky je aspoň 50 přihlášených dětí a uzávěrka přihlášek je 26.4.2015 v 18:00.

Současně s přihlášením se vybírá nevratná záloha (vracet se bude jen v případě doložené nemoci) ve výši 200.- Kč, dospělí 100.- Kč. Zbytek se doplácí po příjezdu na místo. Pokyny, jak zaplatit zálohu, jsou na přihlášce.

Odjíždět se bude ve čtvrtek 7.5. v 17:24 z nádraží Chomutov město rychlíkem R1191 (vlak Most – Plzeň, možnost nástupu ve stanicích po trase vlaku), návrat zpět v neděli 10.5. v 16:31 rychlíkem R1186 (vlak Plzeň – Most, možnost výstupu ve stanicích po trase vlaku).
Oba vlaky budou posíleny o 2 vozy a oba mimořádně zataví v žst. Mladotice. Přihlášku si můžete stáhnout níže. Vyplněné přihlášky zasílejte na mail wmw@junak-chomutov.cz. Účastníky z Chomutova zapíší vedoucí přímo do Google dokumentu, na který mají odkaz a nikam nic neposílají.