Nábor nových členů

Před akcí...

ilustrační fotoLetos po několika letech pořádáme opět nábor pro nováčky - zájemce o členství ve skautu.

Letošní nábor ke skautům v Chomutově proběhne v sobotu 30.8. 2014 jako součást akce Barevná planeta/Žijeme tady na chomutovském letním kině. Pro doplnění stavu chceme přijmout 18 vlčat – tedy kluků ve věkovém rozmezí 7 – 10 let a několik děvčat ke skautkám – ty by měly být dvanáctileté a starší. U kluků je podmínka absolvování 1. třídy ZŠ, dále také to, že je aspoň trochu samostatný a umí respektovat autoritu.
Zájemci se svými rodiči mohou přijít kdykoli od 10:00 do 14:00 na letní kino, skauty najdou podle velkého bílého stanu, doplněného jednou ukázkovou podsadou podsadou.
Popovídáme si s rodiči, aby věděli, jak to u nás chodí, s dětmi udělají naši skauti několik aktivit, které nám napoví, zda je naše organizace pro Vaše dítě to pravé.
A nyní pro úplnost - skaut není žádný zájmový kroužek, ale organizace, která soustavnou na sebe navazující činností dává do života spoustu důležitých věcí – učí vychovávat sama sebe, vzít život do svých rukou, rozhodovat se podle vlastního svědomí, umět odhadnout a ocenit své schopnosti a zároveň vidět smysl svého jednání.
Program jedné schůzky pak navazuje na druhou, po nich následuje výprava, která prověří, co jsme se naučili na schůzkách. Z toho důvodu je nutné dodržovat náš systém docházky: 1x týdně schůzka na cca 2 hodiny, 1x měsíčně výprava – buď jednodenní, nebo s přespáním (na těch je nutný spacák a karimatka).
Každé dítě po přijetí do oddílu začíná plnit tzv. nováčkovskou zkoušku, která se plní v období tří měsíců. Pokud se jí nepodaří splnit, musíme se většinou rozloučit.