VIII. ročník Krušnohorských šlápot

Před akcí...

Čáp na kontrole pod křímovskou hrází na jednom z minulých ročníků.Letošní ročník je plánován již na první polovinu září a účastníky bude do hor opět vozit kyvadlový autobus.

*) letos poprvé je přesunut start k novému vchodu do kluboven - vpravo od hlavního vchodu školy, pak za roh doleva a ke schodům (viz mapka v sekci kontakt)

Trasy budou celkem tři - 24 km, 16 km a 12 km. Zjistili jsme, že nám pomalu začínají "docházet" trasy, nicméně se podařilo najít cesty, kudy pochod ještě nešel - a pokud ano, tak v opačném směru a jen částečně.
Z toho důvodu je ale naplánován konec pochodu v Jirkově - u starého nádraží (a zároveň i skautské klubovny). Účastníci se pak musejí dopravit do Chomutova sami vlakem, či MHD.
Další drobnou změnou je , že chleba se sádlem na kontrolách již nebudeme dávat zadarmo, ale za drobnou úplatu. Naopak polévka v cíli zůstane zdarma...

    Odjezdy kyvadlového autobusu:
  • 8:30
  • 9:00
  • 9:30
Všem zájemcům o nejdelší trasu doporučujeme zaregistrovat se na startu do 8:20, aby mohli vyrazit hned prvním autobusem.
Zájemcům o nejkratší trasu naopak doporučujeme pozdější registraci a odjezd autobusem v 9:30.

Cíl je otevřen do 17:00.

 

... a po akci

Účastníci pochodu na kontrole pod Jindřišskou.Sobota 12.9. proběhla ve znamení VIII. ročníku dálkového pochodu Krušnohorské šlápoty. Jeho původní podtitulek jsme museli změnit na „z Chomutova do Jirkova Krušnými horami“, neboť konec byl po třech letech opět v Jirkově.

I když v organizátorech hlodaly pochyby, zda se podaří najít nějaké nové trasy, vyšlo to téměř stoprocentně. Až na drobné úseky, kde se šlo v „dřevních“ dobách pochodu a ještě obráceně to byly úplně nové trasy.

Pochodníky z místa startu vyvážely do hor kyvadlové autobusy. První dva byly zcela zaplněny, třetí spoj již jen zčásti – ale celkem jelo a šlo 120 účastníků. Což je po loňském ročníku významný nárůst, rekord z roku 2012 (154 lidí) jsme ale nepřekonali.

Trasy byly tři – nejkratší na 12 km byla i nejvíce obsazená, středních 16 km absolvovalo o něco méně zájemců a nejdelších 24 dalo jen 12 odvážlivců. Nejdelší trasa začínala na Kalku, vedla kolem Nového domu do Zákoutí, kde se spojila se střední trasou a odtud po červené značce na Svahovou a Boleboř. Tady se připojila i nejkratší trasa, začínající v Mezihoří. Z Boleboře všechny tři trasy společně sestoupily kolem Jindřišské k Jirkovské přehradě, kde shodou okolností byl právě den otevřených dveří.
Pak už stačilo jen projít Telšským údolím a částí Jirkova ke starému nádraží do cíle. Tam na každého čekala bramboračka (letos zvláště chutná) a diplom. Polévka byla tak vynikající, že letos poprvé v historii pochodu jí nezbyla ani kapka, ba dokonce se na některé opozdilce nedostalo.

Pochod pořádalo chomutovské skautské středisko Český lev za finanční podpory Statutárního města Chomutova a pomoci jirkovských skautů.

Velký dík patří také těm členům střediska, kteří se podíleli na přípravě i realizace akce!

Několik fotek od fotičů Vrány a Uzlíka najdete na rajčeti. Odkaz zde.