Krušnohorské šlápoty

Před akcí...

Na startu pochodu před ZŠ Duhová cesta7. ročník turistického pochodu na Chomutovsku

Letošní ročník Vás provede Krušnohořím severně od Chomutova – navštívíte například vodní díla Křimova a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pro své přírodní a krajinné hodnoty za přírodní park a památku, poutní kostel v obci Květnov, 400 let starou památnou lípu u Šerchova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění včetně muzea Na Kočičáku, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.

Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

Odjezdy kyvadlového autobusu od školy budou v 8:45 a 9:45. Autobus naváží pouze na trasy 17 a 22 km, nejkratší začíná přímo na startu.

Pochodníkům, kteří chtějí jít delší trasy, doporučujeme přijít dříve a odjet pokud možno prvním autobusem. Naopak zájemci o nejkratší trasu mohou klidně startovat až v 9:30, jelikož na tuto trasu se nepřepravuje autobusem.

Děkujeme za pochopení.

 

... a po akci

Kontrola na Hrádečné. O skautky z Chomutova pečuje Marťan s Lenkou (=MarLenka)Letošní sedmý ročník Krušnohorských šlápot, prošel severní částí Krušnohoří.

Dálkový pochod pořádalo skautské středisko Český lev Chomutov. Akci navštívilo 86 účastníků a 7 pejsků, pochodníci využili možnost projít si se skauty krásnou podzimní přírodu, bohužel letos nepřálo počasí a tak odpolední část pochodu propršela. Ovšem i přes nepřízeň počasí, pochod dokončilo 83 účastníků, za což jim náleží poklona.
Jako obvykle byly připraveny 3 různé délky tras a tak si každý mohl vybrat přesně tu svou, na pochodníky čekaly trasy o délce 13, 17 a 22 km.
Během pochodu návštěvníci mohli navštívit, například vodní díla Křimov a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pro své přírodní a krajinné hodnoty za přírodní park a památku, poutní kostel v obci Květnov, 400 let starou památnou lípu u Šerchova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění včetně muzea Na Kočičáku.
Na trase pochodu na pochodníky čekala kontrolní stanoviště, kde každý dostal razítko do svého startovního lístku, na kontrolách byla zdarma již dávno zapomenutá pochoutka – chleba se sádlem a s cibulí, o ten byl opravdový zájem a byl rozebrán do posledního kousíčku.
Před cílem jak je již zvykem, bylo připraveno ohniště, kde byla možnost se posilnit drobným občerstvením a opéct si vuřt. Pak už každého čekal návrat do cíle, kde si mohl vychutnat radost z absolvovaného pochodu, diplom, bramborovou polévku a někteří i věcnou cenu – tedy pokud byl jejich slosovací lístek vylosován. Hlavní cenou byl spací pytel zn. Condor, který získal Jan Kovács z Chomutova.
Poděkování patří tiskárně Akord za věcné dary a firmě K. P. Z. Chomutov za věnování hlavní ceny, tedy spacího pytle.
Díky patří i všem organizátorům a Vám občanům za zájem. Děkujeme.