Betlémský autobus (a trolejbus)

Před akcí...

Betlémské světlo v interiéru betlémského trolejbusuBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem. Rozvážet je bude i Betlémský trolejbus.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede popětadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pondělí 23.12.2013.
Autobus přijede na jirkovské autobusové nádraží v 15:00, poté přejede před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanovištěm bude chomutovské náměstí 1. máje. Veškeré potřebné informace najdete na webu této akce. Upozorňujeme, že autobus je určen jen pro organizátory a nebude vozit žádné zájemce o svezení.
Na všech výše uvedených místech bude stát také skautský podsadový stan, ve kterém si rovněž můžete světýlko zapálit, a to v době od 15 do 18 hodin. . Doporučujeme přinést si vlastní svíčku nebo lucernu, těm kdo jí mít nebudou, můžeme nabídnout čajovou svíčku a kelímek na její ukrytí. Staňte se i Vy poslem pokoje a přineste si toto světlo domů, případně jej předejte jako dar lidem ve svém okolí a zapojte je tak do velké rodiny lidí dobré vůle.