Naše oddíly

1. dívčí oddíl - Trojlístek

znak 1. oddíluSoučástí našeho oddílu s dlouholetou tradicí jsou dívky dvou věkových kategorií – světlušky a skautky. Světlušky jsou mladší dívky - světlušky, ve věku od 5 do 11 let, které tvoří společnou družinu Modrá šestka. Starší dívky - skautky, ve věku od 12 do 18 let chodí do družiny Ještěrek. Obě družiny se pravidelně schází jednou týdně na dvouhodinových schůzkách, kde na ně čeká pestrý program plný zajímavých her, rukodělek (malování barvami na sklo, výroba postaviček z různých materiálů, pletení náramků, atd.) a skautských dovedností. Mezi ty patří např. : uzlování, tábornictví, šifrování, práce s...
 

3. chlapecký oddíl - Trojka

znak 3. oddíluOd skautského roku 2010/2011 tvoří náš oddíl čtyři družiny – dvě vlčácké (červená a zelená šestka) a dvě skautské – Kormoráni a Svišti.
Od stejného období pracujeme dle nových skautských stezek, které jsou zaměřeny na všestranný rozvoj. Zatímco dříve se skauting zaměřoval spíše na zálesácké znalosti, současný program nezapomíná ani na moderní technologie a klade důraz na práci ve skupinách a schopnost předávání zkušeností ostatním. Tím pádem se snaží vnést přímo do výchovy budoucí úspěch v životě odrostlých členů.
Což samozřejmě ale neznamená, že bychom zapomínali na přírodu, jednou...
 

5. chlapecký oddíl - Modrá pastelka

znak 5. oddíluHlavní ideou skautského hnutí a tudíž i našeho oddílu je mravní, intelektuální, společenský a tělesný rozvoj osobnosti dětí a mládeže, tak aby byli dobře připraveni pro budoucí život.
Náš oddíl je zaměřen na chlapce ve věku 11 až 15 let. Scházíme se 1 x týdně na pravidelných schůzkách, které máme vždy ve středu od 17:00 do 19:00 v našich klubovnách. Na těchto schůzkách se věnujeme tradičním skautským dovednostem jako jsou například uzlování, lasování, táboření, zd...
 

9. klub oldskautů - Lamy

Klub oldskautů sdružuje ty dospělé členy střediska, kteří nejsou organizováni v žádném jiném oddílu. Je to vlastně taková "úschovna" pro ty jedince, kteří sice nechtějí pracovat s dětmi, ale chtějí zůstat v řadách skatingu.
Jeho členové podle možností chodí pomáhat všude tam, kde je třeba pomocná ruka - zejména na různých střediskových akcích nebo na táboře.
Vlastní schůzky oddíl nemá, schází se občas neformálně. Poznáte je podle šátku - nosí tříbarevný v českých barvách....