Přehled všech akcí v minulosti i budoucnosti

 

Odpadky z Bezručova údolí (zatím) zmizely - 08.04.2006

.


 

1. ročník "Krušnohorských šlápot" - 13.09.2008

Hráz přehrady Kamenička v Krušných horách.Pokud byste chtěli strávit celý den v nádherné podzimní přírodě a současně vidět starobylou přehradní nádrž, předválečné vojenské opevnění nebo přípravu pitné vody, přijeďte v sobotu 13. září 2008 do Chomutova.

Článek z novin:

Koná se tu dálkový pochod, který se jmenuje „Krušnohorské šlápoty – aneb z Chomutova do Chomutova Krušnými horami“. Jak napovídá název, start i cíl jsou v Chomutově – u Domu dětí a mláděže v Jiráskově ulici 4140 (stanice městského bus č.3) a trasy vedou asi nejzajímavějším horským okolím města.
Půjdete přes Svatou Annu a vrch Kočičák s řadou malých pevnůstek, uvidíte ranč u Matěje a horskou obec Blatno. Rozlehlými lesy pak sestoupíte do údolí Kamenického potoka, jehož tok je zastaven od roku 1904 překrásnou přehradou Kamenička. Údolím plným vzros...

 

Náborovka - Den v přírodě se skauty - 05.09.2009

Každoroční náborová akce, zaměřená hlavně na letošní prvňáčky


 

2. ročník "Krušnohorských šlápot" - 19.09.2009

Ilustrační foto květnovského kostela.Chomutovské skautské středisko „Český lev" pořádá dne 19.9.2009 v Chomutově dálkový pochod „Krušnohorské šlápoty" aneb "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami".

Letos se jedná o II. ročník a k jeho realizaci nás vedl ohlas na loni pořádaný I. ročník. V minulosti neměly dálkové pochody v našem regionu velkou tradici. Chceme proto navázat na příznivě hodnocený loňský ročník a znovu zorganizovat akci pro veřejnost, která bude mít rekreační, zdravotní a poznávací charakter a spojit jí s návštěvou krásné přírody i zajímavých míst v okolí města.

Dálkový pochod není závodem, časové limity jsou stanoveny pro normální pochodové tempo. Čas ani pořadí není rozhodující. Důležité je pouze, aby účastníci prošli celou trať a odnesli s...

 

Drakyáda - 24.10.2009

Celostřediskové pouštění draků na Kočičáku

Sraz: 9.00 hodin u klubovny
S sebou: draka nejlépe vlastnoruční výroby (ale může být i koupený), svačinu, vhodné oblečení, dobrou náladu. Kdo chce, může s sebou na kopec vzít i rodiče
Návrat kolem 13.hodiny ke klubovně

A o co se soutěží?
- o nejhezčího draka (nominovaní ale mohou být pouze draci vlastnoruční výroby)
- o nejdelší nepřerušený let draka vzduchem
- o nejvyšší dosaženou výšku letu

Na tebe a tvého draka se těší Šíro a středisko Český lev.
V případě deště nebo sněhu se akce ruší!!!
Bližší informace na tel:...

 

Fotbalový turnaj - 12.12.2009

Skauti plánují fotbalový turnaj, kterého se možná také zúčastníme


 

Štědroranní vycházka - 24.12.2009

Tradiční štědrodenní vycházka s nadílkou zvířatům

Sraz je u Povodí Ohře.
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
S sebou – něco pro zvířata – třeba suchý chleba, rohlík, mrkev, jablko – nemusí toho být moc, každý přinese trochu. Na ozdobení stromků 1 starou ozdobu (kterou už nebudete potřebovat – zůstane v lese), případně mrkev či jablko na provázku a 1 svíčku ve skřipci (tu si odnesete zpátky domů). Věci si dejte do baťůžku.
Návrat zase k Povodí...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák 2009 - 31.12.2009

ukázka pamětního razítka pro silvestrovský výšlapZkuste na Silvestra udělat něco neobvyklého – třeba jít odpoledne na nějakou chvíli do přírody.

Právě tam Vás zvou chomutovští skauti spolu se členy Klubu vojenské historie NORD-Sever.
Vyšlápněte si kousek nad Chomutov do nadmořské výšky cca 530 metrů k bunkru „Na Kočičáku“ – známý je i jako „Řopík“. Pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek, pamětní razítko a pohlednici, děti navíc ještě lízá...

 

Noční výsadek - 27.03.2010

Oblíbená celonoční akce


 

Úklid Bezručova údolí - 10.04.2010

Každoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů

Stejně jako v předchozích pěti letech, budou i letos na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct buřt jako odměnu za práci.
Akce se uskuteční v sobotu 10. dubna 2010. Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále p...

 

Kuličkiáda, pro vlčata ještě něco... - 24.04.2010

Pokus o retro-akci: turnaj v kuličkách, céčkách ap... Pro vlčata pokračování večerní městskou hrou s přespáním v klubovně

Termín: 24.4. – 25.4.2010

Sraz ve 13:45 u klubovny.
Nejprve bude středisková akce – kuličkiáda. Ta skončí cca v 17:00 a pro vlčata bude dále pokračování – vaření večeře, následně večerní městská hra a přespání v klubovně. Ráno snídaně, ukončení akce v 10:00.
Cena: 50.- Kč (zahrnuje startovné na kuličkiádu, večeři, snídani, potřeby na hru), platí se při příchodu na akci.
Potřeby: spacák, karimatka, věci na spaní a hygienické potřeby, baterka, ešus a lžíce, hrnek na pití. Oblečení a obutí na pobyt venku.
Lze přijít i jen na kuličkiádu, v tom případě se platí jen...

 

Bambiriáda 2010 - 21.05.2010

Každoroční prezentace dětských organizací na Kamencovém jezeře

Návštěva Bambiriády není nijak organizovaná. Kdo se bude chtít podívat, vezme rodiče a sourozence a prostě přijde na jezero a prohlédne si všechno, co bude k vidění. A bude toho poměrně dost. Letošní novinkou jsou jízdy historickým autobusem z jezera na Řopík....

 

Krušnohorské šlápoty - 02.10.2010

3. ročník dálkového pochodu Krušnými horami

Vzhledem ke stěhování do nových prostor jsme byli nuceni termín pochodu posunout až na říjen......

 

3. ročník "Krušnohorských šlápot" - 02.10.2010

Záběr na značení šlápot v terénu.Chomutovské skautské středisko „Český lev“ pořádá dne 2.10.2010 v Chomutově třetí ročník dálkového pochodu „Krušnohorské šlápoty“ aneb "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami". Letošní přesun termínu ze září na říjen byl způsoben stěhováním našich klub

Dálkový pochod není závodem, časové limity jsou stanoveny pro normální pochodové tempo. Čas ani pořadí není rozhodující. Důležité je pouze, aby účastníci prošli celou trať a odnesli si trvalé vzpomínky na hezky prožitý den.
Podmínkou účasti je pouze dobrý zdravotní stav, pochod absolvuje každý na vlastní nebezpečí. Pro účastníky doporučujeme mapu KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko. Věk účastníků není omezen, psi jsou vítáni (možnost získání diplomku i pro ně).
Start bude letos poprvé jinde - u chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1...

 

Betlémský autobus - 23.12.2010

Betlémské světlo přivezou do Chomutova skauti Betlémským autobusem

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede podvaadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve čtvrtek 23.12.2010. Autobus přijede na jirkovské náměstí Dr. Beneše v 15:00 a bude zde stát do 15:40. Poté přejede na parkoviště u Penny Marketu na rozhraní Jirkova a ...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2010

Tradiční štedrodenní výlet do přírody, nadílka zvířatům, ozdobení stromku a příjezd Junžíška

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
S sebou: něco pro zvířata (mrkev, staré pečivo, zeleninu, kukuřici), jednu starší vánoční ozdobu (nebo řetěz apod.). Pokud někdo chce na stromek pověsit mrkev nebo banán či pomeranč, tak ať má připravenou šňůrku.
Zveme samozřejmě všechny rodiče a přátele.
Směrem tam půjdeme kolem zahrádek, přes silnici k Chomutovce a za druhým mostem nahoru na obvyklé místo u krmelce, kde odložíme případné krmivo pro zvěř. Poté zpět po cyklostezce až ke smrkům na počátku údolí – ozdobíme je přinesenými ozdobami. Poté spojíme ru...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2010

Druhý ročník silvestrovského výšlapu na bunkry

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek, pamětní razítko a pohlednici....

 

SIlvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2010

Skautský stan na Kočičáku v roce 2009V loňském roce jsme realizovali – inspirováni řadou podobných akcí v celé republice – pokusný ročník výšlapu – a měl velký úspěch.

Přišlo na něj 120 – 130 lidí a i když celé okolí halila mlha, všem se akce moc líbila. Takže do toho jdeme znovu a těšíme se na ještě hojnější účast.
Zkuste tedy i v letošním roce na Silvestra udělat něco neobvyklého – třeba jít odpoledne mezi lidi do přírody. Právě tam Vás zvou pořadatelé - chomutovští skauti spolu se členy Muzea československého opevnění z let 1936-1938 "NA KOČIČÁKU" - na II. ročník silvestrovského výšlapu.
Vyjděte si kousek nad Chomutov do nadmořské výšky cca 530 metrů k bunkru „Na Kočičáku“ – známý je spíše jako „Řopík“. Pokud přijdete, najdete tu vojenský...

 

Noční výsadek 2011 - 26.03.2011

Letos se vydáme o kousek dále - vysazování skupin proběhne z větší části v okrese Rakovník, částečně i Kladno.

Letos se vydáme o kousek dále - vysazování skupin proběhne z větší části v okrese Rakovník, částečně i Kladno. Za noclehem si ale dojdeme až do okresu Louny.

Sraz účastníků je v 19:00 před školou a klubovnami v Havlíčkově ulici 3675 v Chomutově - odjezd autobusů na výsadek předpokládáme v 19:15.
Vrátíme se před školu v neděli kolem 11:30.

Cena výsadku
Je předběžně stanovena na 150.- Kč s tím, že tato cena je maximální. Pokud se nám podaří získat dotaci, bude tato částka přiměřeně snížena. Zálohu ve výši 100.- uhradíte zároveň s podáním přihlášky, zbytek před ak...

 

Noční výsadek 2011 - 26.03.2011

Podrobné instrukce k letošnímu výsadku

Letos se vydáme o kousek dále - vysazování skupin proběhne z větší části v okrese Rakovník, částečně i Kladno. Za noclehem si ale dojdeme až do okresu Louny.

Sraz účastníků je v 19:00 před školou a klubovnami v Havlíčkově ulici 3675 v Chomutově - odjezd autobusů na výsadek předpokládáme v 19:15. Vzhledem k tomu, že vlaky ze všech směrů přijíždí do Chomutova v rozmezí 18:00 - 18:32, nebudeme přistavovat autobus na nádraží. Účastníkům odjinud doporučujeme vystoupit na zastávce Chomutov město, je vzdálena od klubovny cca 10 minut chůze.
Návrat je na stejné místo následující den kole...

 

Úklid Bezručova údolí - 09.04.2011

Opět přišel duben, sejdeme se v Bezručově údolí, abychom uklidili nepořádek.

Sraz je jako každý rok před Povodím Ohře v 9 hodin. Oblečení si vezměte raději pracovní, nezbytné jsou rukavice. Doporučujeme vzít i svačinu a pití, neboť při práci člověku vyhládne a má i žízeň.
Igelitové pytle na sbírání odpadu vám dáme u Povodí. Sbírat budeme úsek podél Chomutovky směrem vzhůru až za druhý most přes řeku. Rádi na této akci přivítáme i rodiče.

Na závěr brigády proběhne zase opékání buřtů.

 

 ...

 

Bamiriáda 2011 - 27.05.2011

Každoroční prezentace dětských organizací na Kamencovém jezeře

Vlčata se Bambiriády zúčastní jen individuálně a se svými rodiči.
Svišti a Kormoráni naopak jako pořadatelé, obsluhující jednostivé body s prezentačními aktivitami (zatloukání hřebíků, malování kamenů, ježek v kleci, uzlování) a budou tam i přespávat.
Svišti již omluvenky do školy dostali, Kormoráni díky autohavárii vedoucího v úterý bohužel ne - mohou si je vyzvednout ve čtvrtek na schůzce u Kaila, případně prosíme rodiče, aby kluky ve škole uvolnili sami a potvrzení dodáme na jezeře. Konec: so...

 

Slavnostní ukončení skautského roku - 30.06.2011

Jako každý rok, i letos sejdeme na závěr školního roku.

Sraz v 16:00 u klubovny, kdo má kroj, přijde v kroji, kdo nemá, může v tričku nebo v civilu.
Rozloučíme se před táborem i prázdninami.
Ukončení kolem 16:30 opět u klubovny....

 

Zahájení skautského roku - 01.09.2011

Sejdeme se v první školní den...

Sejdeme se v první školní den abychom slavnostně zahájili další skautský rok. Kdo má kroj, tak v něm přijde....

 

4. ročník "Krušnohorských šlápot" - 24.09.2011

Televizní vysílač na Jedláku - ilustrační fotoLetošní ročník nás zavede severovýchodně od Chomutova a do hor bude pochodníky vyvážet kyvadlový autobus...

Start bude u bývalé chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1, 2 a 6 „Kostnická škola“, blízko je i zastávka trojky „Pošta 3“).
Na startu vyplníte přihlášku (jednotlivce nebo hromadnou), dostanete startovní lístek a popis vybrané trasy. Pak vyčkáte odjezdu kyvadlového autobusu, který Vás odveze do hor až na začátek příslušné trasy.

Plánované odjezdy autobusu jsou v 8:30 a v 9:45, poté bude start uzavřen. V případě, že by zájem přihlášených přesáhl kapacitní možnosti těchto jízd, bude následně vypraven ještě jeden spoj.

Cíl bude letos pop...

 

Zájezd na 4. skautský den ve vojenském muzeu Lešany - 08.10.2011

Muzeum bude v tento den otevřeno jen pro skauty, skautky, světlušky, vlčata a jejich vedoucí...

Sraz v 7:50 před klubovnou, odjezd v 8:00, návrat kolem 18:00
S sebou:
Skautský kroj (samozřejmě jen ten, kdo ho má), jídlo a pití na celý den, přiměřené kapesné, asi i dobré oblečení – má být nejvýš 13 stupňů a přeháňky, tedy nezapomenout na pláštěnku.
Cena klesla díky počtu přihlášených na 200.- Kč, kdo nezaplatil zálohu, učiní tak před autobusem.
Pojede nás celkem 49, takže malí budou muset občas sedět po třech na sedačce. Přesný čas příjezdu se nedá přesně určit, doporučujeme upřesnit telefonicky...

 

Drakyáda 2011 - 12.11.2011

ukázka zvadlaJako každý rok i letos budeme soutěžit s draky...

Sraz v 8:50 u klubovny
Společně odejdeme na Kočičák, kde proběhne Drakyáda, provázená prohlídkou bunkrů, opékání buřtů a pečením brambor. Ukončení bude ve 12:30 na Kočičáku, nebo kolem 13:00 u klubovny.

...

 

Stavba přepážky ve velké klubovně - 03.12.2011

Konečně se podařilo dodat do klubovny sádrokartony, takže můžeme začít.

Sejdeme se v 9:00 v klubovně. Kdo má vlastní aku šroubovák nebo vrtačku, tak jí raději přinese.
Pokud to nestihneme v sobotu dodělat, budeme pokračovat v neděli....

 

Skautská burza - 17.12.2011

ilustrační fotoChcete prodat nepotřebný batoh, celtu, ešus? Přijďte na burzu!

Každému určitě doma leží řada nepotřebných skautských nebo tábornických věcí, které už nebude potřebovat. Nebo naopak někomu chybí celta, polní lopatka nebo jenom odznak.
Přijďte na historicky první skautskou burzu, přineste, co už nepotřebujete a třeba za to získáte pár korun od člověka, kterému právě tohle chybí.

Burza proběhne v našich klubovnách....

 

Betlémský autobus - 23.12.2011

Děvčata z chomutovského 1. oddílu rozdávají světýlko v betlémském autobusu v roce 2010.V Chomutově a Jirkově bude zase jezdit betlémský autobus...

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede potřiadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pátek 23.12.2011. Autobus přijede na jirkovské nádraží (Chomutovská ulice) v 15:00 a bude zde stát do 15:40. Poté přejede na místo konání trhů u hasičárny, kde bude k z...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2011

Marťan v roli Junžíška byl právě přitažen sobím spřežením ke stromku a naděluje dárky.Každoroční tradičná štědroranní vycházka, spojená s nadílkou od Junžíška

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
S sebou: něco pro zvířata (mrkev, staré pečivo, zeleninu, kukuřici), jednu starší vánoční ozdobu (nebo řetěz apod.). Pokud někdo chce na stromek pověsit mrkev nebo banán či pomeranč, tak ať má připravenou šňůrku.
Zveme samozřejmě všechny rodiče a přátele.
Směrem tam půjdeme kolem zahrádek, přes silnici k Chomutovce a za druhým mostem nahoru na obvyklé místo u krmelce, kde odložíme případné krmivo pro zvěř. Poté zpět po cyklostezce až ke smrkům na počátku údolí – ozdobíme je přinesenými ozdobami. Poté spojíme ru...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2011

V roce 2010 bylo poměrně hodně sněhu a organizace celé akce byla dost obtížná. Přesto na řopíkem zavlála česká vlajka a přišla spousta lidí.Třetí ročník silvestrovského výšlapu

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek, pamětní razítko a pohlednici....

 

Skautská kopačka - 14.01.2012

ukázka zvadla na skutskou kopačku v Chomutově3. ročník klání v sálové kopané

5. chlapecký oddíl si Vás dovoluje pozvat na 3. ročník Skautské kopačky – střediskové sportovního klání v sálové kopané.
Přijďte si po Novém roce zasportovat a zasoutěžit o putovní pohár s ostatními skauty a skautkami z našeho střediska.
Pro vítězný tým, nejlepšího střelce a brankaře jsou připraveny diplomy a drobná odměna.

Motto našeho turnaje: Není důležité vyhrát ale zúčastnit se.

Pro koho je akce určena?
Tato akce je určena pro skauty a skautky ve věku od 11 – 15 let (±1 rok).
Soutěží se ve čtyřčlenných týmech (3 hráči v poli + 1 brankář + libovolný počet náhr...

 

Noční výsadek 2012 - 31.03.2012 - 01.04.2012

I v roce 2012 budeme bloudit noční krajinou.

Letošní výsadek je připraven. Došlo k posunu termínu o týden dále – to abychom se vyhnuli víkendu, kdy se láme zimní čas na letní a okrádá nás tak o cennou hodinu spánku. Letos se podíváme až za východní břeh Labe, občas i di míst bohem zapomenutých. Cestou zpět navštívíme ještě Muzeum Zubrnické železnice - vstupné je zahrnuto v poplatku.

Sraz účastníků je v 19:00 před školou a klubovnami v Havlíčkově ulici 3675 v Chomutově. Účastníkům odjinud doporučujeme vystoupit na zastávce Chomutov město, je vzdálena od klubovny cca 10 minut chůze.
Návrat je na stejné místo následující den kole...

 

Úklid Bezručáku - 14.04.2012

Takovýhle nepořádek se objeví v Bezručáku každým rokem.Každoroční jarní sbírání odpadků v rekreační zóně

Sraz bude v 9:00 u Povodí Ohře, konec tamtéž cca v 11:30 - 12:00.
Vezměte si pracovní rukavice, pytle na odpadky dodáme na místě.
Brigáda bude jako pokaždé zakončena opečením špekáčků. Vezměte i rodiče a známé....

 

Ukončení skautského roku - 28.06.2012

Každý rok v červnu se loučíme se skautským rokem.

Bude to tak i letos. Sejdeme se na hřišti za školou a posledním společným nástupem ukončíme letošní skautský rok. Pak už čeká jen tábor a prázdniny. Po nich se sejdeme opět - tentokrát na zahájení nového roku...
Přijďte v krojích - pochopitelně jen ten, kdo kroj má......

 

Zahájení skautského roku 2012/13 - 03.09.2012

Opět je tu září a s ním i další skautský rok.

První den školy znamená i zahájení skautské činnosti.
Sejdeme se u školy, uděláme slavnostní nástup a poté se dozvíte případné změny schůzek a přesuny mezi družinami.
Kdo má kroj, přijde v kroji.

Po slavnostním zahájení bude následovat přijímání nováčků. ...

 

Přijímání nových členů - 03.09.2012

Máte zájem stát se skautem - skautkou?

Pak přijďte v pondělí 3. září 2012 před budovu Základní školy Duhová cesta v Havlíčkově ulici 3675 (bývalá 9. ZŠ).
Pohovoříme s vámi a dáme vám přihlášku do naší organizace.

Naše stavy jsou ale poměrně naplněné, nemůžeme tedy vzít každého. V současné době přijímáme cca 6 chlapců ve věku 7 - 9 let, máme zájem o předškoláky kluky i holky, rovněž děvčata každého stáří jsou vítána - zejména pak světlušky, tj. dívky z 1. stupně. Horší je to s kluky od 12 let nahoru - ale i tam bychom ještě 1 - 2 umístili......

 

V. ročník Krušnohorských šlápot - 15.09.2012

Cedulka na startu pochodu v roce 2011.Tento ročník bude tak trochu jubilejní - bude se pořádat již popáté...

Letos se podíváme do severozápadní část.i Krušnohoří.
Pojďte s námi projít krásnou podzimní přírodu. Na začátek trasy vyjedete připraveným autobusem a pak už Vás čeká jedna z Krušnohorských cest, můžete si vybrat přesně tu svou. Jsou pro Vás připraveny tři - o délce 23, 18 a 12 km. Provedou Vás zaniklou obcí Menhartice, kde se můžete zastavit některého ze 3 pramenů, dále můžete navštívit kaskádové Medvědí vodopády s výškou 5 a 6 metrů a které rozhodně stojí za návštěvu. Všechny trasy prochází přes vodní dílo Křimov, kde bude možnost navštívit krásnou betonovou přehradu z let 1953-1958 a d...

 

Betlémský autobus - 23.12.2012

V Chomutově a Jirkově bude zase jezdit betlémský autobus...

Veškeré potřebné informace najdete na webu této akce....

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2012

Každoroční tradičná štědroranní vycházka, spojená s nadílkou od Junžíška

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
S sebou: něco pro zvířata (mrkev, staré pečivo, zeleninu, kukuřici), jednu starší vánoční ozdobu (nebo řetěz apod.). Pokud někdo chce na stromek pověsit mrkev nebo banán či pomeranč, tak ať má připravenou šňůrku.
Zveme samozřejmě všechny rodiče a přátele.
Směrem tam půjdeme kolem zahrádek, přes silnici k Chomutovce a za druhým mostem nahoru na obvyklé místo u krmelce, kde odložíme případné krmivo pro zvěř. Poté zpět po cyklostezce až ke smrkům na počátku údolí – ozdobíme je přinesenými ozdobami. Poté spojíme ru...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2012

Na Silvestra se opět sejdeme na Kočičáku....

Časy začátku i konce jsou pouze orientační a budou upřesněny. Výprava je zde zatím uvedena předběžně, abyste si mohli naplánovat víkendy. V průběhu doby budou upřesněny časové údaje, místo srazu i ukončení, cena a potřeby s sebou....

 

Úklid Bezručova údolí 2013 - 06.04.2013

Fotka z úklidu v předchozích létech. Výjimečně se účastnil i Junior.Uskuteční se již popatnácté!

Sběr odpadků, starých pneumatik, plastových lahví a dalšího nepořádku, který se za celý rok v údolí nashromáždil, bude probíhat na rekreačně nejvytíženějším úseku údolí mezi správní budovou POH a restaurací I. mlýn v okolí cyklostezky, silnice a koryta říčky Chomutovky. Všichni účastníci si nezapomenou vzít pracovní rukavice, boty, vhodné oblečení a samozřejmě chuť k práci a dobrou náladu. Ostatní potřeby jako plastové pytle budou zajištěny. Odměnou pro každého, kdo přiloží ruku k dílu, bude památeční lístek na tuto akci a vuřt opečený na ohni, tradičně na odpočívadle za druhým můstkem c...

 

Zájezd ZOO Dvůr Králové, Kuks, Jaroměř - 13.04.2013

Zájezd na safari do Dvora Králové, hrad Kuks a železniční muzeum v Jaroměři.

Sraz: sobota 13.4. v 7:55 před klubovnou
V 8:00 odjezd. Předpokládaný příjezd do Dvora Králové ve 12:00 (cestou min. 1 zastávka na občerstvení a WC), pak ubytování v turistické ubytovně Střední školy informatiky a služeb cca 200 m od ZOO – budeme mít dva velké pokoje a spí se normálně v peřinách, umývárny na místě, k dispozici hřiště na házenou s umělým povrchem, tenisový kurt a víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem.
Po ubytování se najíme z vlastních zásob a přejdeme do ZOO. Předpokládaná doba pobytu v ZOO je cca 3 hodiny. Potom podle počasí – možná je prohlídka města, využ...

 

Skauti na Chomutovských slavnostech - 27.04.2013

Záběr z loňského krušení.Účast našich skautů a skautek a jejich prezentace na Chomutovských slavnostech.

Letošní chomutovské slavnosti se ponesou v duchu dvou téměř zapomenutých výročí – 100 let od pořádání zemské výstavy a 200 let od setkání tří císařů.
My ale na slavnostech nebudeme připomínat žádné z nich, budeme připomínat sami sebe – tj. skauty. Cílem bude ukázat těm malým a menším „civilním“ dětem, co všechno umíme. Proto všechny disciplíny a ukázky budou pod patronátem našich skautů a skautek.
Po loňsku víme, že tam přijdou davy lidí a že bude velké focení. Proto přijdou všichni účinkující vyštafírovaní v kroji – výjimkou jsou jen čerství nováčci, kteří pokud nemají zelené nebo h...

 

Ukončení skautského roku - 27.06.2013

Slavnostní ukončení skautského roku

Jako vždy se sejdeme na posledním společném nástupu na hřišti. Účast v krojích....

 

Střediskový volební sněm - 31.08.2013

Po třech letech budeme volit nové vedení střediska.

Tato akce se týká jen činovníků a dospělých, registrovaných ve středisku. Přijít by měli opravdu všichni, aby měl kdo volit a aby bylo koho volit.
Volby proběhnou ve velké klubovně....

 

Zahájení skautského roku - 02.09.2013

Tradiční slavnostní zahájení skautského roku


 

VI. ročník Krušnohorských šlápot - 21.09.2013

Pohled na cíl pochodu v roce 2012V roce 2013 bude pochod v sobotu 21. září.

Letošní ročník Vás provede Krušnohořím západně od Chomutova – navštívíte například malebné údolí Prunéřovského potoka vyhlášeného za přírodní park, památné smrky a lípu, hrad Hasištejn, rozhlednu na Skřivánčím vrchu u Málkova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.
Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

Odjezdy kyvadlového autobusu od školy budou v 8:30, 9:00 a 9:30.
Pochodníkům, kteří chtějí jít delší trasy, doporučujem...

 

Noční výsadek - 12.10.2013

Síma, Jack a Kutil v cíli ročníku 2012Podzimní noční výsadek je připraven

Vysazování proběhne v regionu Poddžbánsko, potřebná mapa KČT je číslo 8 - Lounsko a Džbán.
Povedlo se také snížit cenu - bude to celkem 160.- Kč; doplatek tedy bude jen 60.- Kč.
Vyplněné přihlášky zasílejte na mailovou adresu výsadku vysadek(@)junak-chomutov.cz.
Nezapomeňte, že současně s přihláškou musí být zaplacená i záloha, jinak je přihláška jen nezávazná a organizátoři ji nepotvrdí.
Uzávěrka přihlášek je 1.10.2013 nebo po vyčerpání kapacity.
Odjezd autobusů je od klubovny (ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici - Cho...

 

Betlémský autobus (a trolejbus) - 23.12.2013

Betlémské světlo v interiéru betlémského trolejbusuBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem. Rozvážet je bude i Betlémský trolejbus.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede popětadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pondělí 23.12.2013.
Autobus přijede na jirkovské autobusové nádraží v 15:00, poté přejede před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanovištěm bude chomutovsk...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2013

U stromku v Bezručáku.Každoroční tradiční štědroranní vycházka, spojená s nadílkou od Junžíška, letos možná i s poctou Modré pastelce

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
S sebou – něco pro zvířa...

 

Silvrestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2013

Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po páté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko. V prodeji t...

 

Úklid Bezručáku - 05.04.2014

Jako vždy tu bude strašná hora nepořádku...Každoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů

Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2014 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již pošestnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct buřt jako odměnu za práci.
Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silni...

 

Chomutovské slavnosti 2014 - 26.04.2014

Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech.

V dubnu je totiž svátek sv. Jiří - je to de facto mezinárodní den skautů. A právě proto jsem byli požádáni o prezentaci naší činnosti v rámci Chomutovských slavností.
Této akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
Podrobnosti budou zveřejněny později. ...

 

Zájezd do jižních Čech - 24.05.2014

Protože minulý zájezd měl velký úspěch, pojedeme znovu.

  Plán zájezdu:
 • Chýnovské jeskyně
 • Muzeum motocyklů a prohlídka hradu Kámen
 • prohlídka starého města v Táboře
 • nocleh v chatkách v RS U Můstku Podolí I. kousek od Orlické přehrady
 • projížďka parníkem po Orlíku (jen pro nás)
 • návštěva muzea Vojna u Příbrami
Program byl upraven - odpadla jízda úzkokolejkou (z časových důvodů) a návštěva zámku Orlík (z finančních důvodů). Záměrem bylo, aby program byl co nejpestřejší.
Zajištěna bude zase večeře a snídaně, autobus bude částečně dotován střediskem.
V termínu se přihl...
 

Slavnostní ukončení skautského roku - 26.06.2014

Letos to nebude jen pouhý nástup.

Současně proběhne vyhodnocení celostřediskového bodování, jehož vítězové budou odměněni.

Oddíl Trojlístek pak udělá oheňm u kterého si budou moci všichni přítomní posedět a - pokud si je přinesou - tak i opéct buřty...

 

Nábor nových členů - 30.08.2014

ilustrační fotoLetos po několika letech pořádáme opět nábor pro nováčky - zájemce o členství ve skautu.

Letošní nábor ke skautům v Chomutově proběhne v sobotu 30.8. 2014 jako součást akce Barevná planeta/Žijeme tady na chomutovském letním kině. Pro doplnění stavu chceme přijmout 18 vlčat – tedy kluků ve věkovém rozmezí 7 – 10 let a několik děvčat ke skautkám – ty by měly být dvanáctileté a starší. U kluků je podmínka absolvování 1. třídy ZŠ, dále také to, že je aspoň trochu samostatný a umí respektovat autoritu.
Zájemci se svými rodiči mohou přijít kdykoli od 10:00 do 14:00 na letní kino, skauty najdou podle velkého bílého stanu, doplněného jednou ukázkovou podsadou podsadou.
Popovídá...

 

Zahájení skautského roku - 01.09.2014

V první školní den zahájíme i další skautský rok.

Sejdeme se jako vždy na hřišti za školou. Letos nám odrostla vlčata, takže dojde k nějakým přesunům mezi družinami i oddíly - to vše se dozvíte právě na zahájení.
Účast je v krojích - samozřejmě jen pro ty, kteří jej mají.
Schůzky začnou až v druhém zářijovém týdnu - tedy od 8.9.2014....

 

Druhá část náboru ke skautům - 10.09.2014

Stále ještě je několik volných míst pro vlčata.

Máme zájem o kluky z 1. stupně základní školy. Podmínkou je absolvovaná 1. třída, dále také to, že je aspoň trochu samostatný a umí respektovat autoritu. Potřebný je i relativně dobrý zdravotní stav – naše výpravy se konají pěšky a děti si nosí své věci v batohu, pořádáme i večerně noční akce, jednou ročně je celonoční hra Noční výsadek. Skautské klubovny jsou v budově bývalé 9. ZŠ v Havlíčkově ulici 3675, nyní je to ZŠ Duhová cesta. Schůzky budou každou středu od 16:00 do 18:00. Zájemci ať přijdou i s rodiči ve středu 10.9.2014 v 16:00 ke klubovně, tam se jich ujmeme a vysvětlíme hlavně ro...

 

První výprava (nejen) pro letošní nováčky - 13.09.2014

Ilustrační obrázekVzhledem k tomu, že mezi nás přijde větší počet nováčků, pořádáme místo plánovaného stanování seznamovací výpravu.

Sraz: v 8:45 v Jirkově na parkovišti u Tesca (MHD, parking)
Návrat: v 18:00 na stejné místo
Délka trasy: cca 9 km

Půjdeme na místo zvané Havraní údolí kousek od Jirkovské přehrady. Tam půjdeme Telšským údolím a kolem přehrady, zpět lesem po žluté značce a do Starých Vinařic. Budeme vařit buřtguláš v kotlíku, cestou tam budou hry (diamanty, pokladovka, skautské značky).
Výpravy se zúčastní celý oddíl Trojka a družina vlčat - nováčků z 5. oddílu. Byli bychom moc rádi, kdyby se výpravy účastnili i rodiče letošních nováčků - aby viděli, jak to u nás chodí. Neboť léta zkušenost...

 

Krušnohorské šlápoty - 20.09.2014

Na startu pochodu před ZŠ Duhová cesta7. ročník turistického pochodu na Chomutovsku

Letošní ročník Vás provede Krušnohořím severně od Chomutova – navštívíte například vodní díla Křimova a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pro své přírodní a krajinné hodnoty za přírodní park a památku, poutní kostel v obci Květnov, 400 let starou památnou lípu u Šerchova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění včetně muzea Na Kočičáku, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.

Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

Odjezdy ky...

 

Noční výsadek 2014 - 11.10.2014

Ranní probuzení v tělocvičně v Měcholupech.Po dobré zkušenosti v roce 2013 zůstaneme u podzimního termínu

Letošní noční výsadek proběhne po dlouhých létech v Krušných horách.
Potřebné mapy letos budou pro většinu skupin dvě - Krušné hory - Klínovec a Karlovarsko (KČT č. 4) a Krušné Hory - Mostecko a Chomutovsko (KČT č. 5).
Odjezd je 11. října ve 20:00 od kluboven chomutovského střediska - Havlíčkova 3675, sraz účastníků už v 19:45.
Příjezd na stejné místo v neděli 12.10. kolem 12:00.

Placení výsadku: zároveň s přihláškou je nutné složit nevratnou zálohu ve výši 80.- Kč na účastníka - tuto zálohu si může vedoucí družiny / oddílu / skupiny ponechat u sebe a zaplatit jí až na výsa...

 

Skautská mikulášská (jen vlčata a světlušky) - 06.12.2014

Naprosto netradiční mikulášská besídka pro naše mladší děti - tedy broučky, vlčata a světlušky.

Víš, že skautům chodí nadělovat Vlkuláš, Čertuška a Broudílek?

Ne? Tak se přijď přesvědčit!

Kdy: 6. prosince 2014 od 16:00

Kde: sraz před vchodem do Havlíčkovy školy

S sebou: vstupné děti 10 Kč, rodiče zdarma, přezůvky do tělocvičny, skautský šátek.

Věci na scénku.

Čertuška vám vzkazuje: Každý bude po zásluze odměněn muhehe :) ...

 

Betlémský autobus - 23.12.2014

Betlémský autobus na AN v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede pošestadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pondělí 23.12.2014.
Autobus přijede na jirkovské autobusové nádraží v 15:00, poté přejede před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanovištěm bude chomutovs...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2014

U stromku v Bezručáku.Každoroční tradiční štědroranní vycházka, spojená s nadílkou od Junžíška, letos možná i s poctou Modré pastelce

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
S sebou – něco pro zvířa...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2014

Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po šesté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
Samoz...

 

Kontrola tábořiště na Frančině Huti - 28.03.2015

Myšák na lávce na rybníčku v dubnu 2008.Výprava pro dospělé na kontrolu tábořiště, opravu latrín, úpravu kešky na Výřím potoce a odběr vzorků pitné vody na tábor.

Odjezd v sobotu v 9:00 od klubovny, pojede se do Rozvadova, kde se podíváme na nově otevřené Muzeum Pohraniční stráže Kóta (odkaz zde).
Potom přejedeme na Frančinu Huť a rozdělíme se na 2 skupiny: první s Myšákem zjistí, co a jak s latrínami, druhá s Kailem provede úpravu kešky nahoře na Výřím potoce.. Ráno po snídani se vrátíme na tábor, odebereme vzorky vody a následuje odjezd domů. Předpokládaný příjezd v neděli 14:00 – 15:00.
Odkaz na přihlašovací tabulku na požádá...

 

Úklid Bezručáku - 11.04.2015

Jako vždy tu bude strašná hora nepořádku...Každoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů

Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2015 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již posedmnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct buřt jako odměnu za práci.
Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silni...

 

Chomutovské slavnosti 2015 - 25.04.2015

Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás opět požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech.

Čeho se prezentace bude letos dotýkat, zatím nevíme.
Akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
Podrobnosti budou zveřejněny později. ...

 

MÁJOVKA 2015 - 07.05.2015

Logo akceHobit a Stavba Transsibiřské magistrály na Velké májové výpravě - Májovce 2015!

Po dvou letech přerušení využijeme opět prodloužený jarní víkend a pojedeme na táborovou základnu Oblátek u Mladotic na řece Střele; GPS místa je 49°59'7.541"N, 13°18'50.787"E.

Zveme tam všechna střediska z našeho okresu i z celého kraje – zejména pak účastníky starší 14 let, pro které je připravena speciální hra.

Stěžejním bodem bude hra "Hobit" pro všechny děti do 14 let.
Je inspirována stejnojmennou celotáborovou hrou Jiřího Choura, budeme jí hrát prakticky hned od příjezdu a během prodlouženého víkendu stihneme odehrát 10 vybraných (a nejhezčích) etap. Děti se proměn...

 

Liščí stopa v Ústí nad Labem - 16.05.2015

Každoroční soutěž pro vlčata a světlušky v ZOO Ústí nad Labem

Sraz: v sobotu 16.5. v 8:20 na vlakové zastávce Chomutov MĚSTO v krojích ( odjezd vlaku v 8:38)

Tuto sobotu se vydáme na tradiční akci pořádanou ústeckými skauty Po liščí stopě. Jedná se o soutěž pro předškoláky, světlušky a vlčata. Děti v průběhu dne hledají po ústecké ZOO stanoviště, na kterých plní nejrůznější úkoly.

S sebou: 130 Kč (cesta 100 +startovné 30), pláštěnku, bundu, pití a jídlo na celý den, zápisník, tužku, dobrovolné drobné kapesné do 100 Kč, mobilní telefon (kdo má), zábavu do vlaku (karty, kvarteto apod.) vše zabalené v malém batůžku.
Jedeme v kr...

 

Slavnostní ukončení skautského roku - 30.06.2015

Ilustrační fotoPo vysvědčení následuje tradičně ještě ukončení skautského roku.

Sejdeme se v krojích v 16:00 před klubovnou. Ukončení proběhne na hřišti za školou, v jeho rámci bude také vyhodnoceno a odměněno bodování....

 

StřeNal - setkání činovníků střediska - 28.08.2015

Rekreační středisko v Zásadě u Kadaně, kam je tahle akce nasněrována.Výjezd do přírody jakože za odměnu pro všechny činovníky střediska - něco jako býval Ubonal... Vezměte s sebou partnerky, děti i jiné rodinné příslušníky

Tahle akce vznikla z popudu řady dospělých členů střediska na základě proběhlého hodnocení kvality.
Víkend strávíme v rekreačním středisku Zásada u Kadaně, jídlo uděláme společné s tím, že se při vaření vystřídáme.
V RS jsou normálně postele, sprchy s teplou vodou, slušné WC a dobře vybavená kuchyně, bar a jídelna. Ale stejně si vezmeme vlastní spacáky, abychom nemuseli shánět povlečení.
Cena bude 320.- Kč/osoba (bez ohledu na to, zda se jedná o činovníka nebo rodinného příslušníka), vedoucí, kteří přímo pracují s dětmi, dostanou bonus a budou platit jen 200.- Kč.
Cena zahr...

 

Zahájení skautského roku 2015/16 - 01.09.2015

Ilustrační fotoPrvní školní den znamená zároveň i slavnostní zahájení nového skautského roku

Sejdeme se před klubovnami, samotný nástup a zahájení proběhne tradičně na hřišti. Účast pochopitelně v krojích...

 

Nalejvárna pro dospělé členy - 01.09.2015

Ilustrační foto. Obrázek pochází ze Lvího nářezu v únoru 2006Povinně se zúčastní všichni dospělí členové i činovníci střediska.

Vedení střediska rozhodlo uspořádat tuto POVINNOU nalejvárnu pro všechny vedoucí a dospělé a rádce, kteří ve středisku cokoliv dělají - tedy např. i správce skladu.
Probírat se bude, kolik oddílů má středisko, jak funguje pojištění, legislativa, s kolika penězi hospodaříme atd.
Vrchním školitelem bude Bo.
Všichni přijdou povinně a přinesou si písátko a papír či zápisník. Pokud se ale sejdeme poslední srpnový víkend na Zásadě, provedeme školení tam a nalejvárna odpadne....

 

VIII. ročník Krušnohorských šlápot - 12.09.2015

Čáp na kontrole pod křímovskou hrází na jednom z minulých ročníků.Letošní ročník je plánován již na první polovinu září a účastníky bude do hor opět vozit kyvadlový autobus.

*) letos poprvé je přesunut start k novému vchodu do kluboven - vpravo od hlavního vchodu školy, pak za roh doleva a ke schodům (viz mapka v sekci kontakt)

Trasy budou celkem tři - 24 km, 16 km a 12 km. Zjistili jsme, že nám pomalu začínají "docházet" trasy, nicméně se podařilo najít cesty, kudy pochod ještě nešel - a pokud ano, tak v opačném směru a jen částečně.
Z toho důvodu je ale naplánován konec pochodu v Jirkově - u starého nádraží (a zároveň i skautské klubovny). Účastníci se pak musejí dopravit do Chomutova sami vlakem, či MHD.
Další drobnou změnou...

 

Noční výsadek 2015 - 10.10.2015

Pátrání po zprávě u svítícího souhvězdí cestou do Lovečkovic.Noční výsadek letos už poosmnácté!

Očekává nás poměrně rovná a nepříliš zalesněná krajina lounského okresu. Potřebné mapy budou KČT č. 7 - Žatecko a KČT č. 8 Lounsko a Džbán.
Cena se nám povedla snížit na historické minimum, takže doporučujeme vybírat rovnou celou částku.
Scénář výsadku bude jako vždy - Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v sále, čaj a ráno k snídani párek.

Přihlášky se budou přijímat od 1. září 2015, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná...

 

Středisková drakyáda - 17.10.2015

Drakyádu letos uspořádá nově vznikající sekce rodinného skautingu.

Sraz v 9.30 na Kočičáku (možnost srazu u klubovny v 9.00 – doprovod na Kočičák Maky)
Ukončení ve 12:00 opět na Kočičáku.
Co s sebou? 10 Kč – účastnický poplatek, draka, svačinu, pití, vuřtíka na opečení, vhodné oblečení a obuv.

  Soutěžní kategorie
 • - nejhezčí vlastnoručně vyrobený drak
 • - drak, který toho nejvíce nalétá
 • - drak, který se na nás podívá z nejvyšší výšky
  Doprovodný program:
 • - pečení brambor
 • - opékání donesených buřtíků
 • - v případě bezvětří – hod vlaštovkou

V případě deště se akce...

 

Vlkuláš 2015 - 05.12.2015

Naprosto netradiční mikulášská besídka pro naše mladší děti - tedy broučky, vlčata a světlušky.

Víš, že skautům chodí nadělovat Vlkuláš, Čertuška a Broudílek?

Ne? Tak se přijď přesvědčit v sobotu 5.12.2015. Sejdeme se v 15:30 před klubovnou.

S sebou: přezůvky do tělocvičny (i rodiče) skautský šátek, potřeby na scénku. Vstupné: děti 10.- Kč, rodiče zdarma.

Čertuška vám vzkazuje: Každý bude po zásluze odměněn!...

 

Betlémský autobus - 23.12.2015

Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede posedmadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2015.
Autobus přijede ke klubovně jirkovských skautů v 15:00, poté pojede přes Jirkov a Chomutov před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stano...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2015

Už po dvacátéšesté se sejdeme na Štědrý den u Povodí Ohře.

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
S sebou – něco pro zvířa...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2015

Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po sedmé se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
Samoz...

 

Mafie ve městě (jen pro vlčata a světlušky) - 22.01.2016

ilustrační obrázekDefinitivní termín je pátek 22.1.2016

Večerní městská hra s mafiánským námětem

Máte možnost pátrat po stopách dvou skupin mafie, které si předávají a pašují drogy.

Sraz: 22.1.2016 - 18:00
Konec: 22.1.2016 - 22:00
Akce je bez přespání - končí se večer.

Potřeby:
Baterka, oblečení a obutí na pobyt venku - přiměřeně k počasí. Rukavice a čepice nutné.

Akce se bude konat, jen pokud se přihlásí nejméně 20 dětí. Přihlásit je nutné se na schůzkách do 18.1.2016....

 

Zájezd do Techmanie v Plzni - 27.02.2016

Jeden z exponátů - unikátní trolejbus 3TrStovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečných, pravidelné show, staré lokomotivy a unikátní trolejbus! Expozice Techmania Science Center dávají možnost poznat svět kolem nás prostřednictvím hry.

Nabízíme Vám návštěvu vědeckého centra Techmania. K vidění tu jsou nejen historické lokomotivy a jiná vozidla, ale i stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show.
Sraz účastníků je v 7:50 u klubovny, peníze za doplatky se budou vybírat v autobusu během jízdy.
Cena zahrnuje cestu autobusem a vstupné do Techmanie, které je pro všechny účastníky jednotné - 110 Kč.
Zájezd je plně obsazen, nelze se již přihlásit.
Pokud se chcete podívat, kdo je již přihl...

 

Skautská burza - 05.03.2016

Máte něco, co už nepotřebujete, ale mohlo by se hodit někomu jinému? Přijďte na naší burzu!

Tato akce je pro všechny, kteří mají nepotřebné skautské věci a outdoorové vybavení (kroje, maskáče, ešusy, nášivky, boty,...), které by chtěli prodat a poslat dál.
Pokud jste vyrostli z kroje a nechtějí se vám dávat takové peníze za nový, tak je to akce přímo pro Vás.
Dost možná tu prodáte ten starý a budete mít kroj téměř zadarmo.
Burza bude probíhat souběžně s Kreativní sobotou. Na které bude možné si vyrobit a letos i odkoupit výrobky z různých kreativních dílniček.
Cena vstupného: 60kč (pouze na kreativ) burza zdarma

Kontaktní osoba: Antonín Bluma - Cvrček

 

Úklid Bezručáku - 16.04.2016

Červená šestka vyráží v čele zástupu brigádníků od Povodí OhřeKaždoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů byla přesunuta na pozdější termín - aby proběhla v rámci celostátní akce "Ukliďme Česko".

Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2016 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již poosmnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct vuřt jako odměnu za práci.
Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silnic...

 

Chomutovské slavnosti 2016 - 23.04.2016

Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás opět požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech.

Čeho se prezentace bude letos dotýkat, zatím nevíme.
Akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
Podrobnosti budou zveřejněny později. ...

 

Zájezd za krásami severu - 21.05.2016

Letos se vypravíme směr Hřensko, odtud pojedeme na jih na Kokořínsko a pak ještě do Zubrnic.

Sraz: v sobotu 21.5. v 7:20 u klubovny, v 7:30 odjezd
Návrat:v neděli 22.5. v 18:00 ke klubovně

Cena:
členové střediska: 510.- dítě, 690.- dospělý
nečlenové střediska: 610.- dítě, 790.- dospělý

Cena zahrnuje: vstupy do objektů a jízdné na lodičkách, nocleh, sobotní večeři, nedělní snídani, autobus (který je ze 76% dotován střediskem)

Z Chomutova pojedeme do Hřenska - tam se svezeme na lodičkách Edmundovou soutěskou. Potom přejezd do Nového Oldřichova do muzea hasičské techniky. Odtud zamíříme směr Mšeno, cestou se ale zastavíme u přírodních varh...

 

Ukončení skautského roku - 30.06.2016

Pohled na náš dívčí oddíl při zahájení skautského roku v roce 2015Po vysvědčení následuje tradičně ještě ukončení skautského roku.

Po vysvědčení následuje tradičně ještě ukončení skautského roku. Sejdeme se v krojích v 16:00 před klubovnou. Ukončení proběhne na hřišti za školou, v jeho rámci bude také vyhodnoceno a odměněno bodování. ...

 

Slavnostní zahájení skautského roku - 01.09.2016

Ilustrační fotoPrvní školní den je ve znamení zahájení nové skautského roku.

Sejdeme se před klubovnami, samotný nástup a zahájení proběhne tradičně na hřišti. Účast pochopitelně v krojích.
...

 

Střediskový volební sněm - 03.09.2016

Uplynuly další tři roky a je nutné volit nové vedení střediska

Tato akce se týká jen činovníků a dospělých, registrovaných ve středisku. Přijít by měli opravdu všichni, aby měl kdo volit a aby bylo koho volit.
Volby proběhnou ve velké klubovně....

 

IX. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 17.09.2016

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

Trasy budou letos čtyři - nejdelší 24 km, střední 18 km, krátká 12 km a letošní novinkou je superkrátká - 8 km.
To proto, že letos budou pochodníci vyváženi autobusem na III. mlýn a odtud půjdou úplně novými cestičkami po svých trasách. Superkrátká trasa tedy povede ze III. mlýna přímo do Chomutova po modré značce nebo cyklostezce - chceme tímto umožnit účast i maminkám s kočárky, neboť ostatní trasy to neumožní. ...

 

XIX. ročník nočního výsadku - 08.10.2016

Mravencovo squadra v roce 2015Letošní noční výsadek je připraven

Očekává nás lehce zvlněná a nepříliš zalesněná krajina západní části chomutovského okresu. Potřebná mapa bude KČT č. 7 - Žatecko.
Cena není ani letos příliš vysoká, takže doporučujeme vybírat rovnou celou částku.
Scénář výsadku bude jako vždy - Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v sále, čaj a ráno k snídani párek.

Přihlášky se budou přijímat od 19. září 2016, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná...

 

Vlkuláš 2016 - 04.12.2016

Naprosto netradiční mikulášská besídka pro naše mladší děti - tedy broučky, vlčata a světlušky.

Časy začátku a konce jsou jen informativní, upřesníme, až organizátoři dodají podklady. ...

 

Betlémský autobus - 23.12.2016

Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2016.
Autobus přijede ke klubovně jirkovských skautů v 15:00, poté pojede přes Jirkov a Chomutov před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanov...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2016

Už po dvacátésedmé se sejdeme na Štědrý den u Povodí Ohře.

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
S sebou – něco pro zvířa...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2016

Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po osmé se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
Samoz...

 

Skautská burza 2017 - 11.03.2017

ilustrační obrázekRoverský kmen Uroboros Vás srdečně zve na Skautskou Burzu!!!

Uskuteční se ve skautské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov) 11. března od 10 do 14 hodin.
Tato akce je pro všechny, kteří mají nepotřebné skautské věci a outdoorové vybavení (kroje, maskáče, ešusy, nášivky, boty,...), které by chtěli prodat a poslat dál.
Pokud jste vyrostli z kroje a nechtějí se vám dávat takové peníze za nový, tak je to akce přímo pro Vás. Dost možná tu prodáte ten starý a budete mít kroj téměř zadarmo.
Burza bude probíhat souběžně s Kreativní sobotou. Na které bude možné si vytvořit zajímavé výrobky v různých dílničkách....

 

Voda 2017 - 01.04.2017

Pohled na nově opravenou, i když ještě nedokončenou studánku.Každoroční odběr vody na rozbor, spojený s kontrolou tábořiště.

Opět pojedeme odebrat vodu do již nově opravené studánky na tábor. Zkontrolujeme tábořiště, pramen Výřího potoka a penzion na Pleši. Nocleh tamtéž, nebo v Rybníce.
Akce je samozřejmě jen pro dospělé členy střediska.

Tabulka na přihlašování je tady....

 

Úklid Bezručáku - 08.04.2017

Červená šestka vyráží v čele zástupu brigádníků od Povodí OhřeKaždoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů proběhne jako součást celostátní akce "Ukliďme Česko".

Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2017 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již podevatenácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct vuřt jako odměnu za práci.
Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél sil...

 

Soutěž v poznávání rostlin je zrušena - 03.06.2017

Pro nepatrný počet přihlášených se soutěž ruší!

...

 

Chomutovské krušení 2017 - 17.06.2017

Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás opět požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech. Letos se jmenují Chomutovské krušení

Slavnosti letos budou ve jménu hornictví.Skauti se zúčastní i slavnostního průvodu městem.
Akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
Sraz vybraných účastníků bude v sobotu v 9:30 v městském parku. Podrobné informace obdrží vybraní jedinci od svých vedoucích. Pro všechny ale platí nutnost perfektních krojů....

 

Ukončení skautského roku - 29.06.2017

Pohled na náš dívčí oddíl při zahájení skautského roku v roce 2015S koncem školního následuje tradičně ještě ukončení skautského roku.

S koncem školního následuje tradičně ještě ukončení skautského roku. Sejdeme se v krojích v 16:00 před klubovnou. Ukončení proběhne na hřišti za školou, v jeho rámci bude také vyhodnoceno a odměněno bodování. ...

 

Slavnostní zahájení skautského roku - 04.09.2017

Ilustrační fotoPrvní školní den je ve znamení zahájení nové skautského roku.

Sejdeme se před klubovnami, samotný nástup a zahájení proběhne tradičně na hřišti. Účast pochopitelně v krojích.
...

 

Jubilejní X. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 16.09.2017

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

Pochodníci budou opět vyváženi do hor autobusy, tentokrát na východní stranu. Z toho důvodu bude cíl opět v Jirkově u starého nádraží, odkud se každý musí dopravit domů sám.

Odjezdu autobusů od startu jsou v 8:15, 8:45 a v 9:30, kdy bude také uzavřen start.
Prosíme účastníky, kteří chtějí zejména na nejdelší trasu, aby využili pokud možno prvního odjezdu, účastníci nejkratší trasy aby jeli posledním autobusem....

 

Jubilejní XX. ročník nočního výsadku - 07.10.2017

Mravencovo squadra v roce 2015Výsadek v roce 2017 již podvacáté!

Scénář výsadku bude jako vždy - Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v sále, čaj a ráno k snídani párek.

Přihlášky se budou přijímat od 18. září 2017, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná....

 

Vlkuláš 2017 - 02.12.2017

Naprosto netradiční mikulášská besídka pro naše mladší děti - tedy broučky, vlčata a světlušky.

Začátek i konec je zatím informativní....

 

Betlémský autobus - 23.12.2017

Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2016.
Autobus přijede ke klubovně jirkovských skautů v 15:00, poté pojede přes Jirkov a Chomutov před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanov...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2017

Už po dvacátéosmé se sejdeme na Štědrý den u Povodí Ohře.

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
S sebou – něco pro zvířa...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2017

Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po deváté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
Samoz...

 

Úklid Bezručáku - 07.04.2018

Červená šestka vyráží v čele zástupu brigádníků od Povodí OhřeKaždoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů i letos proběhne v rámci celostátní akce "Ukliďme česko"

Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2018 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již poosmnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct vuřt jako odměnu za práci.
Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silnic...

 

XI. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 15.09.2018

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

Letošní pochod se vyznačuje hned dvěma novinkami. Tou první je obrácení směru návozu účastníků - z místa startu se jde pěšky do terénu, z místa cíle (kterým je Blatno) bude odvoz realizován autobusy.

Druhou novinkou je to, že nebudeme vařit bramboračku. V cíli samozřejmě bude k dostání občerstvení, zejména chleba se sádlem - a je možné samozřejmě využít i služby obou místních restaurací.

Autobusy z Blatna budou vyjíždět ve 12:30, 14:00, 16:00 a pojedou do místa startu. Mezitím je možné využít i linkové autobusy DÚK s odjezdy ve 13:24 a 17:24 (cena 21.- Kč).
Mezi odjezdy autobusů a...

 

XXI. ročník nočního výsadku - 06.10.2018

Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....Výsadek v roce 2018 proběhne na území okresů Plzeň - sever, Rakovník a Rokycany

Scénář výsadku bude podobný jako každý rok - tři autobusy, Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v tělocvičně, čaj a ráno k snídani párek.

Přihlášky se budou přijímat od 17. září 2018, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná....

 

Betlémský autobus - 23.12.2018

Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2018.
Autobus má první zastávku na Písečné, zdr. středisko (16:05 - 16:15) poté pojede Zahradní, Kamennou, Březeneckou ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulic...

 

Štědroranní vycházka - 24.12.2018

Už po dvacátédeváté se sejdeme na Štědrý den u Povodí Ohře.

Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
S sebou – něco pro zvířa...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2018

Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po desáté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
Samoz...

 

Ukliďme Bezručák 2019 - 06.04.2019

Sraz účastníků u Povodí Ohře v roce 2018V sobotu 6. dubna 2019 se se v Bezručově údolí uskuteční v pořadí již jednadvacátý jarní úklid.

Sběr odpadků, starých pneumatik, plastových lahví a dalšího nepořádku, který se za celý rok v údolí nashromáždil, bude probíhat na rekreačně nejvytíženějším úseku údolí mezi správní budovou POH a restaurací I. mlýn v okolí cyklostezky, silnice a koryta říčky Chomutovky.

Všichni účastníci si nezapomenou vzít pracovní rukavice, boty, vhodné oblečení a samozřejmě chuť k práci a dobrou náladu.
Ostatní potřeby jako plastové pytle budou zajištěny.
Odměnou pro každého, kdo přiloží ruku k dílu, bude památeční lístek na tuto akci a vuřt opečený na ohni, tradičně na odpočívadle za druh...

 

CESTA DO STŘEDUZEMĚ - zájezd Brdy, Křivoklátsko - 25.05.2019

Po několika letech opět vyjíždíme na zájezd, tentokrát budou naším cílem střední Čechy - aneb tam, kde Mravenec působil.

  Kam se podíváme:
 • skanzen Hamouzův statek
 • Dům NATURA Příbram
 • Muzeum ŠKODA Strašice
 • hrad Točník
 • Padrťské rybníky
 • přírodní rezervace Kokšín
 • Svatá Hora v Příbrami
 • Muzeum Rožmitál pod Třemšínem

  Ubytování a strava
 • ubytování je zajištěno v rekreačním středisku Soběňák v Rožmitále pod Třemšínem, spát budeme v chatkách, v ceně zájezdu je sobotní večeře a nedělní snídaně, ostatní stravování je ve vlastní režii, pro sobotní a nedělní oběd bude vyhrazen čas na návštěvu restaurací v Příbrami a Spáleném P...
   

  Slavnostní zahájení skautského roku - 02.09.2019

  Ilustrační fotoPrvní školní den je ve znamení zahájení nové skautského roku.

  Sejdeme se před klubovnami, samotný nástup a zahájení proběhne tradičně na hřišti. Účast pochopitelně v krojích.
  ZÁKAZ VSTUPU SE PSY!...

   

  XII. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 21.09.2019

  Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos to je o týden později.

   Odjezdy autobusu na trasu:
  • 8:30 - jen tento autobus naváží i na trasu 24 km, samozřejmě veze i trasy 10 a 16 km
  • 9:45 - tento autobus naváží jen na trasy 10 a 16 km !
  Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

  Zajímavosti na trase: rozhledna Hláska, Helenčiny vodopády, kostel v Květnově, Muzeum opevnění a hlavně krásné výhledy do krajin Krušných hor.

  Na trase budou 2 kontroly, kde bude možné zakoupit občerstvení i opéct vuřt....

   

  XXII. ročník nočního výsadku - 12.10.2019

  Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....Výsadek v roce 2019 proběhne na území okresů Louny, Rakovník a Karlovy Vary

  Scénář výsadku bude podobný jako každý rok - tři autobusy, Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v tělocvičně, čaj a ráno k snídani párek.

  Přihlášky se budou přijímat od pondělí 23. září 2019. Přihlášky podává každý vedoucí za svou skupinu.
  Ale pozor! Je velká změna v přihlašování i placení. Čtěte pozorně:

  Po velmi negativních zkušenostech v roce 2018, kdy některé ze skupin buď vůbec nepřijely, nebo se účastnilo jen mizivé procento přihlášených, což už jen při objednání 4 autobusů vedlo ke značnému finančnímu propadu, dochází k radikální změně v přihlašování - i v platbě výsa...

   

  Betlémský autobus - 10. ročník - 22.12.2019

  Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

  A protože máme 10. výročí, pojedou autobusy hned dva!
  Podrobnosti na stránkách akce: Betlémský autobus

  ...

   

  Štědroranní vycházka - 24.12.2019

  Už po třicáté se sejdeme na Štědrý den u Povodí Ohře.

  Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
  Návrat: kolem 11:00 k Povodí Ohře
  Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
  Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.

  Přijďte uvítat Vánoce se svými skautskými kamarády.
  Nakrmit lesní zvířátka, ozdobit stromeček a pozdravit Junžíška.
  Přijďte klidně s c...

   

  Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2019

  Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po jedenácté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

  Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
  Více na stránkách akce: Silvestrovský výšlap na Kočičák...

   

  XIII. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 19.09.2020

  Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015I v roce 2020 se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos bude trochu omezen díky koronaviru.

   Odjezdy autobusu na trasu:
  • 8:30 - jen tento autobus naváží hlavně na trasu 20 km, samozřejmě veze i trasy 13 a 17 km
  • 10:00 - tento autobus naváží jen na trasy 13 a 17 km !
  Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

  Zajímavosti na trase: NPR Novodomská rašeliniště, Dieterova štola, malebné údolí říčky Kameničky, VD Kamenička (bez vody), Bezručovo údolí - nejdelší údolí Krušných hor.

  Na trase budou kontroly, na kterých ale letos nezajišťujeme občerstvení. Bude ale možné si...

   

  XXIII. ročník nočního výsadku je zrušen! - 10.10.2020

  Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....Výsadek v roce 2020 se bohužel nebude konat.

  Důvodem je současná epidemiologická situace kolem COVIDu, různá opatření a omezení.
  Proto se organizátoři rozhodli výsadek v říjnu 2020 zrušit, a celý ročník přesunout na rok 2021. Pokud to půjde, mohl by se konat třeba už na jaře......

   

  Betlémský autobus - 11. ročník - 23.12.2020

  Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti. Bohužel ne historickým autobusem.

  Vzhledem k nouzovému stavu a probíhající pandemii budou letos realizovat rozdávání světýlka jen dospělí a jen na náměstí 1. máje.
  Podrobnosti na stránkách akce: Betlémský autobus

  ...

   

  Slavnostní zahájení skautského roku - 01.09.2021

  Ilustrační fotoPrvní školní den je ve znamení zahájení nové skautského roku.

  Sejdeme se před klubovnami, samotný nástup a zahájení proběhne na louce u pošty. Účast pochopitelně v krojích.
  ...

   

  XIV. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 18.09.2021

  Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015I v roce 2021 se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos bude opět trochu omezen díky koronaviru.

   Odjezdy autobusu na trasu:
  • 8:30 - jen tento autobus naváží hlavně na trasu 20 km, samozřejmě veze i trasu 13 km
  • 10:00 - tento autobus naváží jen na trasu 13 km !
  Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

  Zajímavosti na trase: zámek Jezeří, zámek Červený Hrádek, VD Jirkov, Podkrušnohorský přivaděč, skautské občerstvovací stanoviště (opékání buřtů) V cíli: bramboračka pro účastníky zdarma .

  ...

   

  STOP STAV! XXIII. ročník nočního výsadku - 09.10.2021

  Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....4.10. 2021 v 7:12 byl vyhlášen stop stav na noční výsadek a nelze se už na něj přihlásit!

  Sice s omezením, ale výsadek bude, i když letos jen pro okres Chomutov.

   Důležité změny, vyplývající z covidové situace:
  • během jízdy autobusem je povinnost mít nasazené roušky
  • všichni účastníci musí mít u sebe potvrzení o bezinfekčnosti
  • při vstupu do cíle je nutné provést dezinfekci rukou
  • letos nebude podávána snídaně, každý si jí zajistí sám. K dispozici bude pouze čaj.
  ...
   

  Betlémský autobus - 12. ročník - 23.12.2021

  Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti. Tentokrát historickým autobusem Ikarus 280.

  Podrobnosti na stránkách akce: Betlémský autobus

  ...

   

  Štědroranní vycházka - 24.12.2021

  Už po dvaatřicáté se sejdeme na Štědrý den u Povodí Ohře.

  Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
  Návrat: kolem 11:00 k Povodí Ohře
  Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
  Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.

  Přijďte uvítat Vánoce se svými skautskými kamarády.
  Nakrmit lesní zvířátka, ozdobit stromeček a pozdravit Junžíška.
  Přijďte klidně s c...