První výprava (nejen) pro letošní nováčky

Účastníci výpravy před stoupáním k hrázi Jirkovské přehrady.V sobotu 13.9. 2014 proběhla zahajovací skautská výprava pro nováčky – vlčata, která doplnila stavy 3. a 5. oddílu. Výpravu jsme organizovali, abychom zjistili, zda nováčci zvládnou naše nároky a zároveň, aby kluci na vlastní kůži vyzkoušeli, co je čeká.

Protože konec týdne byl silně deštivý a v pátek prakticky pršet nepřestalo, měli jsme velké obavy, zda akci dokážeme zdárně realizovat. V sobotu naštěstí nepršelo a během dne se objevilo i slunce.
Sraz účastníků byl v Jirkově u Tesca, přišla většina přijímaných nováčků a co bylo potěšující, i jejich rodiče, kteří tak mohli z povzdálí pozorovat naše společné úsilí. Celkem nás bylo 44, jedna maminka výpravu absolvovala i kočárkem, což bylo v některých partiích docela hrdinské.
Šli jsme Telšským údolím na hráz Jirkovské přehrady, pak po jejím břehu až na konec, kde jsme odbočili vpravo a vystoupali na Havraní údolí. Zde již připravili starší skauti oheň a mohla začít příprava oběda. Každý sám si pokrájel svou bramboru i špekáček, vše bylo posléze vhozeno do dvou velkých kotlů a mícháno, až z toho vznikl dobrý buřtguláš.
Cestou tam i přímo na místě hráli kluci nejrůznější skautské hry. Kolem půl čtvrté se vydáváme na zpáteční cestu – samozřejmě jinudy – vystoupáme k Jindřišské a pak po žluté značce dolů do Jirkova. Kolem půl šesté jsme opět u Tesca a předáváme děti rodičům.
Doufejme, že se nováčkům výprava líbila a neodradila je od další účasti – ony některé kopce byly pěkně namáhavé.

 

Autor: Boiler