Nábor nových členů - hlavně do světlušek a vlčat

Chomutovské skautské středisko Český lev v tomto týdnu patrně posílí své řady.

V sobotu 5. září proběhla totiž po několikaleté pauze klasická náborová akce, zaměřená na získání hlavně menších dětí z 2. a 3. tříd. Důvodem je „stárnutí“ členské základny – světlušky a vlčata přecházejí do kategorií skautů a skautek, a v družinách mladších dětí je rázem spousta místa. Starší skauti zase přešli do roverského kmene – a tento kolotoč se stále opakuje.
Na nábor přišlo 25 dětí – kluků bylo více než děvčat. V Bezručově údolí poblíž cyklostezky na ně čekal v ústraní lesa malý tábor, skládající se ze 4 podsadových stanů, hangáru a polní kuchyně. Tábor měl dětem ukázat, jak by bydlely na táboře, pokud se stanou skauty.
Po úvodním nástupu se děti pod dozorem zkušených vedoucích rozbíhají po lese, aby si vyzkoušely některé z obvyklých skautských činností – střelbu ze vzduchovky i z praku, uzlování, hod míčku na cíl pomocí lakrosky, poznávání látek čichem, řezání dřeva ruční pilou a hledání pokladu podle stopařských značek. Skupina děvčat dokonce zkusila rýžovat zlato v nedaleké Chomutovce.
Mezitím intenzívní vůně guláše přilákala všechny k polní kuchyni a v jednu hodinu byl oběd – pravý skautský buřtguláš. Byl výborný a bylo ho dost, takže zbylo i rodiče, kteří pozorovali své ratolesti zpovzdálí. Po obědě ještě pár her a pak se nachýlil čas tak, že bylo nutno odejít zpět k Povodí Ohře, kde měly děti sraz se svými rodiči.
Akce se celkově velmi zdařila, i když 25 dětí není příliš moc – jenže tady se zdá, že přišly děti, které opravdu mají zájem. Tak tedy budeme očekávat, kolik z nich přijde i do našich kluboven.

 

Autor: Boiler